نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حضور دانش آموزان دبستان جیحون درنماز عبادی سیاسی جمعه

حضور دانش آموزان دبستان جیحون درنماز عبادی سیاسی جمعه


حضور دانش آموزان دبستان جیحون درنماز عبادی سیاسی جمعه

دراین آئین عبادی سیاسی خطیب نماز جمعه هرات در خطبه ی اول نمازگزاران را به تقوا سفارش  وباذکر حدیثی از امام علی (ع) در باب تقوا اشاره و اظهار داشت :  امام علی (ع) برای اهل تقوا چند صفت و خاصیت را عنوان می کند یکی اینکه انسان باتقوا باید راستگو باشد ، دوم امانت دار خوبی باشد ، سوم به عهد و پیمان خود وفا کند ، چهارم بخشش داشته باشد و بخشش بدین معنی که هم در اخلاق هم در علم و گاهی در مال باید بزل و بخشش داشته باشد . از نظر امام علی (ع) انسان باتقوا کسی است که برود سراغ علمی که او را به خدا نزدیک کند .

خطیب نماز جمعه هرات درخطبه ی دوم  خاطر نشان کرد : مذاکرات هسته ای 1+5 مجددا آغاز شده است و امیدواریم این دوره از مذاکرات به نتیجه قطعی دست پیداکنیم نتیجه ای که به نفع ملت ، انقلاب و کشور باشد .

 

حجه الاسلام رضایی خاطر نشان کرد : ملت مسلمان ایران بارها فریاد زدند که ˈانرژی هسته ای حق مسلم ماستˈ لذا به مسوولان نظام توصیه می شود که یک ذره از موضع قطعی خود نسبت به انرژی هسته ای که مقام معظم رهبری آن را ترسیم فرمودند، تخطی نکنند.

 

امام جمعه هرات گفت: حوادث اخیر پاریس همگی نقشه های خود آمریکا و اسرائیل است و قصد دارند چهره اسلام را در کشورهای اروپایی زشت جلوه کنند و این کشتار را به عنوان تروریسم اسلامی معرفی می کنند .

خطیب نمازجمعه هرات درپایان افزود : آمریکا و اسرائیل اره تیزی را  برای نابودی اسلام و مسلمانان درست کردند ولی حالا دست خودشان از طریق همان اره در حال بریده شدن است.گفتنی است دانش آموزان دبستان جیحون دراین آئین عبادی با مسائل روز آشنا شدند