نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی اعزام کاروان راهیان نور پسران پایه دهم خاتم

جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی اعزام کاروان راهیان نور پسران پایه دهم خاتم


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش خاتم، جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزان پایه دهم و سوم هنرستان کشاورزی به مناطق کربلای ایران، استان خوزستان با حضور مدیر و معاونین آموزش و پرورش خاتم، جانشین فرماندهی سپاه ناحیه خاتم، فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی، مدیران و مربیان آمادگی دفاعی مدارس در محل مدیریت آموزش و پرورش خاتم برگزار گردید.

ابتدا تلاوتی چند از کلام الله مجید قرائت و سپس محمد حسین شکیبا معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خاتم ضمن عرض خیر مقدم، گزارشی از اعزام راهیان نور دختران و نیز پسران سال گذشته و نقاط قوت و ضعف آن ارائه نمود و از آمادگی جهت اعزام به تعداد 120 نفر آمار دانش آموزی و با احتساب 20 نفر سرپرستان، مربیان و راویان همراه جمعاً 140 نفر به کربلای ایران، سرزمین های دفاع مقدس خبر داد.

در ادامه حاضرین نظرات خود را اعلام نمودند. مدیران مدارس مهمترین مشکل پیش روی خود را هزینه خودیاری دانش آموزان اعلام داشتند و افزودند در حالی که آنان مشتاق رفتن به این سفر آموزشی و معنوی هستند اما مبلغ پنجاه هزار تومان خودیاری از عهده دانش آموزان خارج است.

حبیب الله کاظمی نسب مدیر آموزش و پرورش خاتم ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی برگزار کنندگان دوره های قبل، تأکید نمودند که از شروع ثبت نام تا بازگشت دانش آموزان به شهر مستند و یک فیلم تهیه و دانش آموزان تحت پوشش و بی بضاعت شناسایی تا جهت تأمین هزینه آنان برنامه ریزی گردد.

ایشان همچنین خاطرنشان کرد که اهداف این سفر آموزشی و معنوی به دانش آموزان یادآوری شود.

در پایان مقرر شد تا در هفته آینده جلسه ای با ادارات و نهادهای مربوطه در فرمانداری جهت مراسم بدرقه و تهیه بسته فرهنگی تشکیل گردد.

نسل جدید تشنه معرفت پاک و اصیل جبهه و جنگ و دلاور مردی انسان هایی است که با نثار خونشان از تمامیت ارضی میهن اسلامی خویش دفاع نمودند.

از مهمترین اهداف اردوی راهیان نور می توان به اردوی دانش آموزان از مدرسه علم و دانش تا مدرسه عشق و ایمان، شناخت نسل جوان و نوجوان جامعه از اهداف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، پیوند نسل جدید با نسل دفاع مقدس و جنگ تحمیلی و شناخت سرزمین های دفاع مقدس و مرز پیوند کربلای خمینی (ره) با نینوای حسینی (ع) اشاره کرد.