نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تشکیل اولین جلسه شورای آموزش و پرورش خاتم در سال 96 + تصاویر

تشکیل اولین جلسه شورای آموزش و پرورش خاتم در سال 96 + تصاویر


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش خاتم، اولین جلسه شورای آموزش و پرورش خاتم با حضور فرجام فاضلی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش خاتم، حبیب الله کاظمی نسب مدیر آموزش و پرورش و دبیر شورا و سایر اعضا در محل مدیریت آموزش و پرورش خاتم تشکیل گردید.

این جلسه با تلاوتی چند از آیات وحی آغاز شد. سپس حبیب الله کاظمی نسب مدیر آموزش و پرورش خاتم ضمن عرض سلام و خیر مقدم و تشکر از حضور اعضا، خطاب به فرماندار محترم که اولین جلسه شورا با حضور ایشان می باشد؛ اظهار داشت امید است با سابقه ی درخشانی که از مهندس فاضلی سراغ داریم و با همکاری و تعامل همه ادارات و نهاد ها روز به روز شاهد پیشرفت هر چه بیشتر شهرستان باشیم و در ادامه به معرفی اعضای شورا پرداخت.

ایشان در ادامه سخنان خود به بیان تاریخچه ای کوتاه از آموزش و پرورش خاتم، آموزشگاه های نمونه شهرستان و گزارشي اجمالی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته جهت اجراي مصوبات جلسه قبلي شورا پرداخت و دستور کار جلسه حاضر را اعلام نمود.

وی در خصوص بزرگداشت مقام معلم افزود با جلساتی که با حضور مدیران برگزار شده، نظرخواهی های صورت گرفته از آنان و برنامه ریزی های آتی جشن شایسته ای تدارک دیده شود.

حبیب الله کاظمی نسب در رابطه با مباحث هدایت تحصیلی، ایجاد قرائت خانه ها و فضا های آموزشی مجهز و ساخت مراکز آموزشی جدید در خاتم با کمک خیرین مدرسه ساز مواردی را ذکر و توضیحاتی ارائه نمود.

حجت الاسلام جعفری امام جمعه هرات با تبریک اعیاد رجب و شعبانیه، ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین جلسه از میزبانی آموزش و پرورش خاتم قدردانی نمود. ایشان با سلام و درود بر روان پاک شهید مطهری و با ذکر آیات سوره علق هفته مقام معلم را گرامی داشت و خواستار تشکیل کمیته ای در این راستا و برنامه ریزی هر چه بهتر جهت تجلیل از مقام معلم شد.

در ادامه مواردی چون کمبود فضاهای آموزشی و قرائت خانه ها، اردوگاه ها در شهرستان، مشکلات و مسائل پیش رو جهت ساخت و احداث این فضاها، تشویق و جذب خیرین در امر آموزش و پرورش و تخصیص بودجه دهیاری ها در بخش آموزشی روستاها و غیره توسط اعضا مطرح و بحث و تبادل نظر شد.

فرجام فاضلی فرماندار خاتم و رئیس شورا، ضمن عرض سلام و احترام خدمت اعضا از حبیب الله کاظمی نسب که اولین جلسه را در سال 96 تشکیل دادند تشکر و قدردانی نمود.

ایشان فرمود بر همه واضح و مبرهن است که بحث آموزش و پرورش از اولویت های هر جامعه است و باید به هر دو جنبه آن به خصوص پرورش اهمیت جدی قائل شد و برای تحویل فردی مفید به جامعه باید پرورش را از همان دوران آغازین تحصیل شروع کرد و توانمند سازی دانش آموزان با نگاه به فرهنگ دینی را در اولویت دانست.

وی در خصوص مبحث هدایت تحصیلی خاطر نشان کرد با توجه به تغییرات نظام آموزش و پرورش و مسائل پیش رو، در انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان علاوه بر نظرات مشاوران باید علاقه مندی ها نیز در نظر گرفته شود.

مهندس فاضلی در خصوص اسکان فرهنگیان و رضایت مندی مهمانان نوروزی و مدارس نمونه شهرستان، مواردی را مطرح نمود و از تشکیل کمیته ای در فرمانداری خاتم پیرامون برنامه ریزی هفته معلم با حضور ارگان ها و نهاد های دولتی خبر داد.

در پایان رئیس شورا به نکات مهم و کلیدی چون نشاط معنوی و مدیریت فرهنگ اسلامی در مدارس، تأکید بر کار گروهی و روحیه مشارکت در دانش آموزان، انضباط و شوق کار، سعی در بالا بردن اعتماد به نفس و حس مسئولیت پذیری آنان، همکاری نزدیک خانواده و مدرسه اشاره نمود.

جلسه با ذکر صلوات پایان یافت.