نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری اولین دوره آموزشی اعضای شورای دانش آموزی مدارس خاتم + تصاویر

برگزاری اولین دوره آموزشی اعضای شورای دانش آموزی مدارس خاتم + تصاویر


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش خاتم، اولین دوره آموزشی اعضای شورای دانش آموزی مدارس خاتم با حضور منصور کریمی کارشناس مسئول کانون ها و اردوگاه های استان و کارشناسان همراه در محل تالار فرهنگیان خاتم برگزار شد.

در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت و سپس سرود جمهوری اسلامی طنین انداز شد.

در این جلسه حبیب الله کاظمی نسب مدیر آموزش و پرورش خاتم، محمد حسین شکیبا معاون فرهنگی و پرورشی، مربیان محترم پرورشی و اعضای شورا های دانش آموزی مدارس حضور داشتند.

ساعات نخستین به  اعضای شورا های دانش آموزی مدارس پسرانه و ساعات بعدی به اعضای این شورا ها در مدارس دخترانه اختصاص یافت.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش خاتم، ضمن عرض سلام و خیر مقدم به مدعوین از آقای کریمی جهت ایراد سخنرانی دعوت نمود.

منصور کریمی از تلاش ها و زحمات خالصانه مدیریت آموزش و پرورش خاتم و رویکرد روشنفکرانه این مدیریت در عرصه آموزش و پرورش تقدیر و تشکر کرد و از حضور در جمع دانش آموزان و مربیان سخت کوش و فعال در زمینه پرورشی ابراز خرسندی نمود. سپس ایشان به ایراد سخنرانی پرداخت.

شورای دانش آموزی در مدارس به عنوان بستر مناسب جهت تمرین کار گروهی، مشارکت پذیری دانش آموزان و مسئولیت پذیری در آینده تشکیل گردیده است.

دانش آموزان علاقه مند به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی با ثبت نام در روند انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس پای به عرصه مشارکت در امور مدرسه می گذارند و پس از طی فرایند انتخابات، انتخاب هیئت رئیسه و کمیته های این شورا فعالیت خود را آغاز می کنند.

از مهمترین زمینه های فعالیت دانش آموزان عضو شورا می توان به امور فرهنگی، برگزاری مناسبت ها، تریبون های آزاد، اردو های درون مدرسه، نشست های علمی و فرهنگی با نخبگان و مسئولین و همچنین مدیریت یک روزه مدارس،کتابخانه ها و تعاونی های آموزشگاه ها، مشارکت در حفظ محیط زیست و توسعه فضای سبز و ... اشاره نمود.

لازم به ذکر است تعداد 50 شورای دانش آموزی پس از برگزاری انتخابات شورا ها انتخاب گردیده اند که 270 نفر اعضای شورای دانش آموزی اصلی و علی البدل می باشند.