نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری اولین جلسه هم اندیشی و هم افزایی مدیران متوسطه اول با حضور مشاوران و معاونان در سال 96

برگزاری اولین جلسه هم اندیشی و هم افزایی مدیران متوسطه اول با حضور مشاوران و معاونان در سال 96


 به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش خاتم، اولین جلسه ی هم اندیشی و هم افزایی مدیران و مشاوران مدارس خاتم در سال جدید با حضور معاون آموزشی، معاون فرهنگی و پرورشی، کارشناسان آموزش متوسطه و فرهنگی هنری مدیریت آموزش وپرورش خاتم، پیرامون هدایت تحصیلی و بررسی  مسائل آموزشی در محل تالار فرهنگیان هرات برگزار شد.

پس از تلاوت آیات وحی، در ابتدا محمدرضا بذرافشان ضمن عرض سلام و خیر مقدم به همکاران با بیان و تشریح اهداف هدایت تحصیلی، در خصوص وظایف هر یک از اعضای کمیته هدایت تحصیلی و ملاک ها و عوامل هدایت تحصیلی نکاتی را ارائه نمود.

ایشان افزود از آن جایی که هدایت تحصیلی در آینده دانش آموزان نقش بسزایی دارد بایستی با توجه به ملاک ها و عوامل هدایت تحصیلی، ظرفیت های داخلی رشته های تحصیلی متوسطه و هنرستان های خاتم و نیز تمایل و علاقه مندی دانش آموزان، استعدادیابی آنان صورت گرفته و به نحو صحیح هدایت شوند.

در ادامه قاسم کابلی مشاور تحصیلی، در خصوص دستورالعمل ها و شیوه نامه هدایت تحصیلی و لزوم آگاهی کامل مدیران از آن ها نکاتی را بیان نمود.

ایشان اظهار داشت که فرایند تشکیل پرونده باید از همان ابتدا یعنی پایه هفتم مورد توجه قرار گیرد و گام به گام تا پایه نهم ادامه داشته باشد.

سید محمد موسوی پور کارشناس آموزش متوسطه، با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خاطر نشان کرد گردهمایی و جلسه های مشاوره با حضور اولیا و دانش آموزان، تقویت هنرستان ها و افزایش توانمندی این آموزشگاه ها با توجه به فضا، مکان و نیروی انسانی مورد نیاز از برنامه های آتی آموزش متوسطه خاتم می باشد.

ایشان همچنین از موضوع تغییر رشته تحصیلی در پایه نهم و لزوم صحت و دقت هر چه بیشتر در نمره دهی و معدل گیری دانش آموزان سخن به میان آورد.

در پایان مدیران، مشاوران و معاونان به بحث و تبادل نظر پرداختند و جلسه با ذکر صلوات پایان یافت.