نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برنامه ریزی هفته تربیت اسلامی و جشن احسان و نیکوکاری با حضور مدیران مدارس خاتم و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) + تصاویر

برنامه ریزی هفته تربیت اسلامی و جشن احسان و نیکوکاری با حضور مدیران مدارس خاتم و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) + تصاویر


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش خاتم، جلسه برنامه ریزی هفته تربیت اسلامی و جشن احسان و نیکوکاری با حضور مدیران مدارس و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در محل تالار فرهنگیان برگزار گردید.

در این جلسه حبیب الله کاظمی نسب مدیر، محمد حسین شکیبا معاون فرهنگی و پرورشی، یوسف محمودی معاون پشتیبانی، توسعه و برنامه ریزی و اکبر افخمی ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش خاتم، آقایان سرهنگ آزادی نژاد فرمانده سپاه ناحیه خاتم و خبری نیا ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) و خانم کشاورز کارشناس فرهنگی کمیته امداد حضور داشتند.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد. سپس شکیبا معاون فرهنگی و پرورشی ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین محترم از برگزاری جشن های ایام الله دهه فجر انقلاب توسط مدارس تقدیر و تشکر نمود.

ایشان شهادت حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه را تسلیت عرض نمود و اعلام داشت در این ایام جلسات گفتمان دینی در نظر گرفته شده است که شایسته است مدیران محترم برنامه ریزی داشته باشند و شب شهادت حضرت زهرا (س) مورخ 11/12/1395 نیز در محل اداره آموزش و پرورش مراسم عزاداری خواهیم داشت.

در ادامه خبری نیا رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، ضمن عرض خیر مقدم، از برگزاری جشن عاطفه ها توسط مدیران مدارس قدردانی نمود؛ سپس ایشان از اهم فعالیت های صورت گرفته توسطه کمیته امداد تاکنون، سخن و اهداف تشکیل جلسه را بیان نمود.

مدیران مدارس در خصوص مصارف مبالغ و هزینه کرد کمیته امداد در آموزشگاه ها و دانش آموزان تحت پوشش و نیز برگزاری جشن نیکوکاری به تبادل نظر پرداختند.

محمودی معاون پشتیبانی، توسعه و برنامه ریزی از همکاری بین آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی (ره) خاتم که موجب پیشرفت علمی و فرهنگی دانش آموزان شده است سخن نمود.

محمودی در رابطه با اعتبارات آموزشی و مکاتبات استانی، دریافت وام فرهنگیان و صندوق های وام ضروری و همراه تعاون و رفاه معلم، اسکان نوروزی پیش رو و سیستم های گرمایشی و انشعابات آب و گاز مدارس توضیحاتی ارائه نمود.

افخمی ارزیابی و عملکرد به تفاهم نامه و بند اختصاص یک رابط فرهنگی در مدارس برای شناسایی دانش آموزان بی بضاعت و بی سرپرست به طور محرمانه که در امر حفظ عزت نفس دانش آموزان است؛ اشاره و تأکید نمود.

کشاورز کارشناس فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره)، ارتباط و مکاتبات هرچه بیشتر فی ما بین ادارات آموزش و پرورش و کمیته امداد را خواستار شد.

در پایان جلسه کاظمی نسب مدیر آموزش و پرورش خاتم، بار دیگر ایام فاطمیه را تسلیت عرض نمود و از همکاری کمیته امداد و ریاست این اداره و زحمات خالصانه مدیران و همکاران فرهنگی در اعتلای امر آموزش و پرورش تقدیر نمود.

در این جلسه مقرر گردید:

  1. مدیر یا معاون مدرسه به عنوان رابط فرهنگی با امداد ارتباط داشته و امورات قابل پیگیری دانش آموزان را منعکس نمایند.
  2. توسعه و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در بین دانش آموزان
  3. شناسایی نخبگان و معرفی به کمیته امداد
  4. ارجاع دانش آموزان به مشاور مدرسه و بعد از آن به مشاور خانواده در امداد
  5. تشویق دانش آموزان تحت حمایت در زمینه مهارت آموزی و معرفی جهت ارائه کمک هزینه
  6. تشکیل کلاس های تقویتی در مدارس و ارئه لیست دانش آموزان جهت پرداخت هزینه ها
  7. افت تحصیلی و یا ترک تحصیل دانش آموز تحت پوشش به امداد اطلاع داده شود.
  8. همکاری دو جانبه در خصوص جشن عاطفه ها و نیکوکاری

جلسه با ذکر صلوات پایان پذیرفت.