نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نواخته شدن زنگ سبز به مناسبت هفته منابع طبیعی در دبیرستان دخترانه سمیه خاتم + تصاویر

نواخته شدن زنگ سبز به مناسبت هفته منابع طبیعی در دبیرستان دخترانه سمیه خاتم + تصاویر


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش خاتم، به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و به میزبانی دبیرستان دخترانه سمیه زنگ سبز به صورت نمادین در این آموزشگاه نواخته شد.

در ابتدا گروه قرآنی حلقه نور آموزشگاه سمیه با قرائت سوره ای از کلام الله مجید آغازگر مراسم بودند؛ در ادامه با اجرای مراسم گارد پرچم توسط دانش آموزان فرزانه و طنین انداز شدن سرود جمهوری اسلامی ایران مجری، ضمن تشکر و قدردانی از حضور مدعوین محترم، به آنان خوش آمد گفت.

سپس گروه سرود دانش آموزی این آموزشگاه به اجرای خود پرداخت.

مدیر دبیرستان سرکار خانم یزدانی، ضمن تقدیر و تشکر از حضور مدعوین در مراسم این آموزشگاه جهت درختکاری به مناسبت هفته منابع طبیعی، به معرفی برنامه ها پرداخته و در مورد آن ها توضیحاتی ارائه نمود.

آقای فلاحتی معاون اداره منابع طبیعی خاتم در ایراد سخنرانی خویش به ضرورت ارتقاء سطح منابع طبیعی شهرستان اشاره نمود و افزود کاشت درخت در روز درختکاری توسط مدارس در فرهنگ طبیعت دوستی تأثیر بسزایی داشته است، وی همچنین به بحث پیشگیری از حریق ها در جنگل و غیره از طریق کانال های ارتباطی دانش آموزان سخن نمود و از مدیریت آموزش و پرروش خاتم، مدیر دبیرستان سمیه و همکاران ایشان و دانش آموزان که این برنامه را تدارک دیده اند قدردانی کرده و در پایان به ذکر یک حدیث از پیامبر اکرم (ص) در رابطه با غرس درخت بسنده نمود.

آقای کاظمی نسب مدیر آموزش و پرورش خاتم، از فعالیت های مدارس در خصوص حفظ منابع طبیعی و احترام به طبیعت و برنامه های هر ساله درختکاری توسط دانش آموزان در روز 15 اسفند ماه توضیحاتی ارائه نمود و از همکاری خوب منابع طبیعی خاتم با آموزش و پرورش قدردانی کرد.

ایشان از برنامه کاشت نهال به یاد شهدای خانواده دانش آموزان آموزشگاه سمیه و نیز از کلیه عوامل و دست اندرکاران تهیه و تدارک برنامه روز درختکاری تقدیر و تشکر نمود.

با نواخته شدن زنگ سبز به صورت نمادین، مسئولین شهرستان همراه با دانش آموزان به کاشت و غرس نهال پرداختند.

برپایی جشنواره غذا توسط دانش آموزان در حاشیه این مراسم قابل توجه است.