نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امام جمعه هرات:مهمترین مسئله در این زمان ارتباطات است/آنچه که در مذاکرات مه

امام جمعه هرات:مهمترین مسئله در این زمان ارتباطات است/آنچه که در مذاکرات مه


امام جمعه هرات:مهمترین مسئله در این زمان ارتباطات است/آنچه که در مذاکرات مه

امام جمعه هرات در خطبه های این هفته خود اشاره ای به بحث هفته های گذشته خود مبنی بر اهمیت و ثواب نماز جماعت و نماز جمعه کرد و با بیان روایتی از پیامبر اکرم(ص) که می فرماید: کسی که پشت سر امام عالم و عادل اقتدا کند، مثل آن است که به دوتا عالم یکی من وجدم ابراهیم اقتدا کرده باشد.

“حجت الاسلام رضایی” همچنین روایت دیگری از امام صادق(ع) نقل کرد و افزود: امام صادق(ع) در خصوص نماز جماعت می فرماید: شما که پشت سر امام جماعت اقتدا می کنید، این امام جماعت پیشوای شما است که شما را به خداوند نزدیک کند.

 

   امام جمعه  هرات ،در ادامه ضمن تبریک مجدد ۱۳ رجب ولادت با سعادت مولای متقیان حضرت علی (ع)، خاطر نشان کرد: ۱۳ رجب ولادت حضرت علی (ع) در مسجد الحرام و در کعبه می باشد که از صدر اسلام تا به حال چنین امتیازی به کسی داده نشده که در درون کعبه متولد شود و این امتیاز فقط به حضرت علی(ع) داده شده که در کعبه متولد شود.

 

خطیب جمعه هرات همچنین۱۵ رجب رحلت حضرت زینب(س) را به کلیه خانواده های شاهد، خواهران، مادران و همسران شهید و کلیه مردم شریف هرات تسلیت گفت و اذعان داشت: حضرت زینب(س) کسی است که وجودش باعث بقای حادثه کربلا شد.

 

 

حجت الاسلام رضایی همچنین ۲۷ اردیبهشت ماه، روز جهانی ارتباطات را گرامی داشت و ضمن تبریک به زحمتکشان این عرصه، اظهار داشت: مهمترین مسئله در این زمان ارتباطات است که در حال حاضر جهان به همین ارتباطات در حال رشد و توسعه است.

 

وی در گوشه دیگر از سخنان خود اشاره ای به مذاکرات ۱+۵ کرد و خاطر نشان کرد: آنچه که در مذاکرات مهم است مسئله هسته ای ایران است و آنها بدانند که مقام معظم رهبری مسئله بمب هسته ای را تحریم کردند و آرزوی ما نیز این است که دنیا بمب هسته ای را تحریم کند.

 

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نیز در بین نماز آماری از اعتکاف به نمازگزان ارائه کرد و خاطر نشان کرد: مراسم اعتکاف امسال با حضور ۴۰۰ معتکف که ۳۰۰ معتکف از آنها خواهر و ۱۰۰ معتکف برادر در ۹ مسجد در سطح شهرستان برگزار شد.

 

گفتنی است: حجت الاسلام قره چاهی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی در پایان از جوان ترین معتکف و مسن ترین معتکف با اهدا جوایز تقدیر کرد.