نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاحیه جشنواره پژوهشی جابربن حیان خاتم با حضور مسئولین شهرستان + تصاویر

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش خاتم، جشنواره پژوهشی جابربن حیان با حضور آقایان محمد محمودی سرپرست فرمانداری خاتم، حبیب الله کاظمی نسب مدیر آموزش و پرورش خاتم، معاونین و کارشناسان این مدیریت و مسئولین شهرستان خاتم در محل سالن امام جعفر صادق (ع) افتتاح شد.

جشنواره جابر بن حیان با 59 طرح و با هدف ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در دانش آموزان مقطع ابتدایی خاتم برگزار شد که در این جشنواره مدیران و مربیان مدارس به همراه دانش آموزان خود طرح ها، خلاقیت و توانمندی های خود را به نمایش گذاشتند.

پس از تلاوت آیات وحی، مجری ضمن خوش آمد گویی و تقدیر و تشکر از حضور مسئولین در جشنواره از مدیر آموزش و پرورش خاتم جهت ایراد سخنرانی دعوت نمود.

حبیب الله کاظمی نسب هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد حس ابتکار و خلاقیت در دانش آموزان مقطع ابتدایی اعلام نمود. ایشان افزود از 29 مدرسه ابتدایی در شهرستان 11 مدرسه در این جشنواره شرکت کردند؛ 59 طرح پژوهشی و اختراع توسط دانش آموزان به این جشنواره ارسال شده است که سه تا 6 طرح از آن توسط داوران انتخاب و به مرحله استانی راه پیدا کرده و منتخبان به سطح کشوری فرستاده می شوند.

وی تأکید کرد خوشبختانه طرح های بسیار خوبی در این جشنواره به نمایش گذاشته شده است که امید داریم با تقویت این حس در دانش آموزان موجب شکوفایی بیشتر استعدادهای بالقوه در آنها شویم.

محمد محمودی سرپرست فرمانداری خاتم، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های آموزش و پرورش خاتم در راستای تعلیم و تربیت آینده سازان جامعه با تأکید بر توانمند سازی دانش آموزان افزود اگر دانش آموزان از دوران ابتدایی بتوانند حس سازندگی و توانمندی را در خود تقویت کنند در توسعه بخش های مختلف کشور مؤثر خواهند بود و ما با ایجاد روحیه خودباوری و نوآوری در فرزندان خویش می توانیم به شکوفایی استعداد های آنان کمک کنیم.

در پایان از طرح ها، خلاقیت ها و نوآوری های دانش آموزان بازید به عمل آمد.